Zwrot VAT za paliwo | Odzyskiwanie podatku VAT za paliwo | vat-ref.pl

Podatki to obecnie spora część kwoty, jaką kierowcy płacą za paliwo. Taki wydatek jest szczególnie odczuwalny dla firm, zajmujących się transportem – zwłaszcza tym międzynarodowym. Od 2015 roku istnieje jednak możliwość zwrotu VAT za paliwo, tankowane poza granicami naszego kraju. Jak to jednak z przepisami bywa, taka procedura jest dość czasochłonna i zobowiązuje właścicieli firm do zgromadzenia wielu dokumentów, które muszą trafić później do odpowiednich urzędów. Nie ulega wątpliwości, że proces zwrotu podatku VAT zapłaconego w cenie paliwa na terenie Unii Europejskiej jest skomplikowany. Wymaga spełnienia określonych warunków oraz przepisów prawa podatkowego, które potrafią być dla większości osób niejasne, a w wielu momentach nawet niespójne. Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom naszych Klientów przeprowadzamy usługę, jaką jest zwrot VAT za paliwo. Działamy szybko i skutecznie. Dzięki nam zwrot VAT za paliwo znajdzie się na Państwa koncie w bardzo krótkim czasie.

CZAS TO PIENIĄDZ – SZYBKI ZWROT VAT ZA PALIWO

W prowadzeniu biznesu liczy się szybkość oraz sprawność. W firmie nie ma więc miejsca na jakikolwiek przestój finansowy. Dla wielu przedsiębiorców problematyczne może okazać się zatem oczekiwanie na zwrot VAT za paliwo. Częstokrotnie czas potrzebny na otrzymanie takiego zastrzyku gotówki sięga nawet 8 miesięcy. Tego typu przestój może jednak niekorzystnie wpłynąć na działanie firmy. Biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że zwrot VAT za paliwo może być wykorzystany na kolejne inwestycje przedsiębiorstwa, niezmiernie ważne jest skrócenie czasu otrzymania takiego przychodu do minimum. Korzystając z naszych usług ma się jednak pewność, że procedura zwrotu VAT za paliwo zostanie przyprowadzona sprawnie i skutecznie. To dzięki nam formalności związane z tym procesem nie będą uciążliwe. Pomożemy w szybkim otrzymaniu zwrotu VAT za paliwo, dzięki czemu ominie Państwa wysiłek związany z poprawnym przeprowadzeniem takiej procedury.

OGRANICZANIE KOSZTÓW W FIRMIE – ZWROT VAT ZA PALIWO

Prowadzenie firmy związanej z transportem międzynarodowym, zwłaszcza na terenie Unii Europejskiej, wiąże się z szeregiem formalności i procedur, których należy przypilnować. Ważną kwestią jest też dbałość o wszelkie związane z tym finanse, jak np. zwrot wartości VAT za paliwo. Aby otrzymać go w pożądanym i dogodnym terminie, często trzeba się sporo napracować. Niejednokrotnie taki wysiłek przypłacony jest również nerwami, związanymi ze zmieniającymi się przepisami czy wymaganiami urzędników. Dlatego zadanie polegające na pozyskaniu zwrotu VAT za paliwo lepiej powierzyć doświadczonym w tej branży specjalistom. W firmie Vat Ref profesjonalnie doradzamy w kwestiach procedur finansowych. Przeprowadzamy cały proceder zwrotu VAT za paliwo i robimy wszystko, aby pieniądze trafiły jak najszybciej na konto naszych Klientów. Jest to niezmiernie ważne zwłaszcza dla przedsiębiorców posiadających duże floty transportowe. Opłaty związane z paliwem stanowią dla nich wówczas ogromną część finansów. Nie każda firma może pozwolić sobie na częste wydatki w tak wysokich kwotach. Dlatego też możliwość ubiegania się o zwrot zapłaconego w paliwie VAT-u jest niezwykle istotnym elementem ograniczania kosztów działalności, którą doceni każdy właściciel firmy.

NA CZYM POLEGA USŁUGA ZWROTU VAT ZA PALIWO?

Prowadzenie firmy jest związane z ponoszeniem znacznych kosztów. Większość wydatków przedsiębiorców prowadzących swoją działalność za granicą skupia się wokół opłat paliwowych. A te do niskich nie należą. W firmie Vat Ref doskonale o tym wiemy i dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów. Możemy pochwalić się sporym doświadczeniem w przygotowaniu całej procedury związanej z pozyskaniem zwrotu VAT za paliwo. Cała usługa przebiega sprawnie oraz kompleksowo. W ramach naszej współpracy pomożemy przygotować wszystkie wymagane dokumenty, prawidłowo wypełnimy i złożymy deklarację, a także będziemy w ścisłym kontakcie zarówno z polskim, jak i zagranicznym Urzędem Skarbowym. Decydując się na skorzystanie z naszej usługi nie będą Państwo musieli martwić się dodatkowymi, często czasochłonnymi kwestiami formalnymi, uzupełnianiem dokumentacji, pilnowaniem terminów, dostosowywaniem do nowych przepisów czy przygotowywaniem wyjaśnień lub prowadzeniem korespondencji z urzędami. Dbamy o każdy szczegół, a do Klientów podchodzimy indywidualnie. Jesteśmy profesjonalnym i doświadczonym zespołem osób, dzięki którym procedura zwrotu VAT za paliwo przeprowadzona zostanie szybko, a Twoja firma w krótkim czasie odzyska poniesione za granicą koszty.

SPECJALNE WARUNKI DLA FIRM TRANSPORTOWYCH

Dla przedsiębiorców zajmujących się międzynarodowym transportem oferujemy specjalne warunki ubiegania się o zwrot VAT za paliwo. Usługa dostępna jest w korzystnej cenie i ułatwia prowadzenie firmy, ograniczając tym samym czas na załatwianie wszelkich formalności. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej, a my zajmiemy się kwestią przygotowania, złożenia i przeprowadzenia wniosku o zwrot podatku za paliwo. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza wśród przedsiębiorców ceniących swój czas i pieniądze. Bez wysiłku i bez wychodzenia z firmy można bowiem zgłosić wolę pozyskania zwrotu VAT za paliwo, nie martwiąc się przy tym o jakiekolwiek formalności. Współpracując z nami, otrzymacie Państwo kompleksową usługę, dzięki czemu w spokoju można oczekiwać na pozytywną decyzję Urzędu Skarbowego. Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy ubieganiu się o zwrot zapłaconego w krajach Unii Europejskiej podatku VAT.

DLACZEGO WARTO ZAUFAĆ NASZEJ FIRMIE?

Na rynku działamy już od kilku lat, a kwestie związane z pozyskaniem zwrotu VAT za paliwo nie stanowią już dla nas tajemnic. Usługę realizujemy na terenie całej Polski. Do Klientów podchodzimy indywidualnie i staramy się zaproponować rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. W naszej ofercie przewidzieliśmy dwa tryby pozyskania zwrotu VAT za paliwo. Pierwszy – standardowy – ma nieco wydłużony czas oczekiwania na środki, który wynosi maksymalnie 4 miesiące. Drugi to tryb przyspieszony. Tu wypłata należnej kwoty następuje do 7 dni od momentu otrzymania niezbędnych dokumentów. Taki tryb zalecany jest zwłaszcza dla rozliczeń na podstawie faktur o wartości większej niż 500 euro. Szczegóły znajdą Państwo w naszej ofercie. Zaufało nam już ponad 150 firm, co świadczy o naszej rzetelności i profesjonalnym podejściu do obowiązków. Dbamy o interes naszych Klientów i robimy wszystko co w naszej mocy, aby byli zadowoleni z oferowanej przez nas usługi.

JAKICH KRAJÓW DOTYCZY USŁUGA ZWROTU VAT ZA PALIWO?

Korzystając z usług firmy Vat Ref mogą Państwo starać się o zwrot VAT za paliwo z krajów Unii Europejskiej, a także Norwegii. Załatwiamy kompleksowo wszelkie formalności i kontaktujemy się z odpowiednimi urzędami. Dbamy o czas naszych Klientów, zajmując się kompleksową dokumentacją dotyczącą zwrotu VAT za paliwo. W razie konieczności uzupełniamy wszelkie papiery i dostosowujemy się do zmieniających się w tym obszarze przepisów. Z nami nie musisz martwić się o jakiekolwiek kwestie dotyczące zwrotu VAT za paliwo.

KOGO DOTYCZY ZWROT VAT?

Możliwość zwrotu VAT dotyczy każdej firmy, która nabywała jakieś towary lub korzystała z usług przedsiębiorstw, działających na terenie Unii Europejskiej lub Norwegii. Mowa tu w szczególności o zwrocie VAT za paliwo, opłaty drogowe, wynajem pojazdów, naprawę aut i zakup akcesoriów samochodowych, koszty noclegów, żywności, napojów czy wydatki związane za wstęp na targi oraz wystawy. Każdy z tych wydatków powinien być udokumentowany odpowiednio wystawioną fakturą.

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG?

Z tego typu rozwiązań może skorzystać każdy przedsiębiorca, który ceni swój czas oraz pieniądze i działa na terenie Unii Europejskiej lub Norwegii. Zajmujemy się wszelkimi formalnościami związanymi z otrzymaniem zwrotu VAT za paliwo, kontaktujemy się z właściwymi zagranicznymi urzędami i dostosowujemy się do obowiązujących w innych krajach przepisów. Dzięki naszym działaniom możesz zaoszczędzić sporo czasu i zająć się tym, co w prowadzeniu firmy jest najważniejsze. Usługę przeprowadzamy kompleksowo. Nasi Klienci nie muszą martwić się o jakiekolwiek dokumenty związane ze zwrotem VAT za paliwo.

ZA JAKI OKRES MOŻNA OTRZYMAĆ ZWROT VAT ZA PALIWO?

Wniosek o zwrot VAT może dotyczyć okresu zarówno rocznego, jak i kwartalnego. W pierwszym przypadku minimalna kwota zwrotu wynosi 50 euro. Jeżeli wniosek dotyczy jednak okresu krótszego niż rok, to minimalna kwota zwrotu, o którą można się ubiegać, wynosi już 400 euro.